obytný soubor Husinec, Řež u Prahy

skrýt <

 

soubor rodinných domů Husinec

 

67 domů, užitná plocha 10.930 m2

 

Soubor navržen se záměrem vytvořit charakteristické místo a rehabilitovat veřejný prostor v suburbii (park, ulice, náměstíčko) a zároveň poskytnout různorodé bydlení lákající obyvatele odlišného sociálního statutu: byty v nájemních domech, byty v dvojdomech, řadové rodinné domky, atriové rodiné domky.

více >

bytové domy Vackov, Praha

skrýt <

 

bytové domy Vackov, Praha:

 

112 bytových jednotek, 3 společenské místnosti, užitná plocha 11.000 m2

 

Návrh integruje různorodé požadavky kladené dnes na moderní městské bydlení: komfort a dostupnost služeb odpovídající kompaktnímu městu; klid, soukromí a pohodu bydlení v zahradě; hygienický komfort a dopravní dostupnost sídlištní zástavby, ale i společenský status a charakter zahradního města.

více >

územní plán města Balad, Irák

skrýt <

 

územní plán města Balad

 

Balad, Salah ad Din province, Iraq

 

Od roku 2007 kancelář zpracovává územní plány pro poválečnou obnovu iráckých měst. Jedním z nedávno dokončených územních plánů je plán města Balad, regionálního centra mezi Bagdádem a Basrou.

více >

Mezinárodní urbanistická soutěž Budoucnost centra Brna

skrýt <

Předmětem soutěže bylo urbanistické a dopravní řešení pro nové brněnské nádraží umístěné v lokalitě pod Petrovem a současně vytvoření strategie pro vznik plnohodnotné části města, která bude odpovídat potřebám a realitě 21. a 22. století.

 

Vznik opravdové části města představuje proces na desetiletí. Namísto jedné naráz postavené nové čtvrti návrh přináší dlouhodobě udržitelný scénář postupného rozvoje: nechává okolní čtvrti prorůst do doposud prázdného území. Vzniká tak bohatá mozaika lokalit se silnými charaktery a identitou. Návrh území nejen zpřístupňuje, ale využívá i jeho celoměstského potenciálu. Začleňuje stávající bariéry do městské struktury a organizuje nádraží jako přirozenou součást města. Na pomezí čtvrtí vytváří nová zelená rozhraní s významem pro celé Brno, spojující centrum s oběma řekami a volnou krajinou.

více >

Výstava Nájemní bydlení

Model studentských projektů podle našeho vítězného návrhu urbanismu pro centrum Brna je konečně v Brně! Model bude představen jako součást výstavy Nájemní bydlení, s podtitulem Zapomenutý segment české architektury - včera, dnes a zítra.

Krom historie projektů českých nabízí výstava i mnoho příkladů zahraničních, které se tomuto u nás v současnosti opomíjenému fenoménu věnují. Model městské čtvrti ukazuje, že téma bydlení není jen otázkou jednotlivých domů, ale do velké míry urbanistickou – a to jak z hlediska charakteru a kvality bydlení, tak z hlediska procesního a ekonomického nastavení, včetně např. podílu nájemního nebo městského bydlení.

Na výstavě jsme se navíc podíleli nejen modelem, ale Michal Kohout s Davidem Tichým jako součást týmu kurátorů výstavy spolupracovali na přípravě části expozice o vývoji bydlení. Rádi bychom Vás tedy pozvali na vernisáž výstavy, která proběhne již tento čtvrtek 17. srpna od 18:00 v Galerii architektury Brno. Celá expozice bude následně k vidění až do 15. září.