obytný soubor Husinec, Řež u Prahy

skrýt <

 

soubor rodinných domů Husinec

 

67 domů, užitná plocha 10.930 m2

 

Soubor navržen se záměrem vytvořit charakteristické místo a rehabilitovat veřejný prostor v suburbii (park, ulice, náměstíčko) a zároveň poskytnout různorodé bydlení lákající obyvatele odlišného sociálního statutu: byty v nájemních domech, byty v dvojdomech, řadové rodinné domky, atriové rodiné domky.

více >

územní plán města Balad, Irák

skrýt <

 

územní plán města Balad

 

Balad, Salah ad Din province, Iraq

 

Od roku 2007 kancelář zpracovává územní plány pro poválečnou obnovu iráckých měst. Jedním z nedávno dokončených územních plánů je plán města Balad, regionálního centra mezi Bagdádem a Basrou.

více >

Mezinárodní urbanistická soutěž Budoucnost centra Brna

skrýt <

Předmětem soutěže bylo urbanistické a dopravní řešení pro nové brněnské nádraží umístěné v lokalitě pod Petrovem a současně vytvoření strategie pro vznik plnohodnotné části města, která bude odpovídat potřebám a realitě 21. a 22. století.

 

Vznik opravdové části města představuje proces na desetiletí. Namísto jedné naráz postavené nové čtvrti návrh přináší dlouhodobě udržitelný scénář postupného rozvoje: nechává okolní čtvrti prorůst do doposud prázdného území. Vzniká tak bohatá mozaika lokalit se silnými charaktery a identitou. Návrh území nejen zpřístupňuje, ale využívá i jeho celoměstského potenciálu. Začleňuje stávající bariéry do městské struktury a organizuje nádraží jako přirozenou součást města. Na pomezí čtvrtí vytváří nová zelená rozhraní s významem pro celé Brno, spojující centrum s oběma řekami a volnou krajinou.

více >

bytové domy Vackov, Praha

skrýt <

 

bytové domy Vackov, Praha:

 

112 bytových jednotek, 3 společenské místnosti, užitná plocha 11.000 m2

 

Návrh integruje různorodé požadavky kladené dnes na moderní městské bydlení: komfort a dostupnost služeb odpovídající kompaktnímu městu; klid, soukromí a pohodu bydlení v zahradě; hygienický komfort a dopravní dostupnost sídlištní zástavby, ale i společenský status a charakter zahradního města.

více >

Koordinovaná výstavba rodinných domů v Jilemnici

Jak nabídnout alternativu ke vzniku sídelní kaše? Jak dát možnost vzniku plnohodnotných veřejných prostranství i v rámci nové výstavby rodinných domů? Jak vytvořit místo, ke kterému si jeho budoucí obyvatele vytvoří opravdový vztah? Na tyto otázky reagovalo s naší pomocí město Jilemnice formou koordinované výstavby individuálního bydlení v lokalitě Nouzov.

 

Jedná se o rodinné bydlení pro jednotlivé stavebníky, které ale díky společné koordinaci vytváří ucelenou formu obytné lokality s podrobně řešenými prostorovými vazbami mezi jednotlivými domy a parcelami a důrazem na pobytovou kvalitu společných veřejných prostranství.

 

           

Návrhu předcházelo zpracování celkové urbanistické studie lokality, po němž město Jilemnice oslovilo v otevřené výzvě stavebníky, kteří by se chtěli participativně podílet od počátku projektování na podobě svého budoucího bydlení. Na základě konzultací se stavebníky byly navrženy 4 modely domů. Tyto modely jsou do jisté míry univerzální, zároveň ale reflektují preference budoucích obyvatel. A samozřejmě jsou navrženy na míru dané lokalitě.

                                           

V řešeném území je v současnosti přibližně 50 % pozemků již zadáno pro stavebníky, kteří se účastnili plánovacích setkání. Zbylých 50 % je momentálně k dispozici pro další zájemce o bydlení v lokalitě Nouzov. A tak nyní i Vy máte možnost si tento zajímavý projekt prohlédnout či se do něj zapojit.

http://www.mestojilemnice.cz/data/jil_files/9921/unit-st-jilemnice-nouzov-072017.pdf